Hlavní strana - Aktuality

Nokturno pod věží

Nokturno pod věží

28.02.20 17:30 - 28.02.20

Program se uskuteční v pátek 28. února 2020 od 17.30 hodin a představí se v něm se svou tvorbou současný vedoucí památníku, redaktor, vydavatel a fotograf František Synek.

V rámci předvečera bude jeho texty fejetonů číst Josef Navrátil a zpěvem a hrou na cimbál je doplní Tereza Koplíková a Michal Grombiřík. Součástí poslechu, povídání a vzpomínání může být také prohlídka fotografií protagonisty večera vystavených v Malé galerii návštěvnického centra. Osvěžení a dobrou náladu hostům dopřeje svěží svařák nebo teplý čaj. V případě teplého a příznivého počasí bude přístupna také vyhlídková věž.

Mikulčický památník bude otevřen po celý den a hosté mohou v  16.30 hodin průvodcem navštívit původní archeologickou expozici v pavilonu II, která byla v roce 2008 oceněna v soutěži Gloria musaealis cenou Nejlepší muzejní expozice české republiky v uvedeném roce.Hradiště, které se spojnicí přes řeku Moravu stalo součástí Klenotu v lužních lesích – Archeoparku Mikulčice – Kopčany, zahrnuje památky Velké Moravy Slovanské hradiště a kapli sv. Markéty a je již sedmým rokem vstřícné a otevřené návštěvám také v zimním období.

Návštěvníci Mikulčic si mohou s průvodcem v pracovní dny prohlédnout expozice II. kostela v rámci prohlídek v 10.30, 12,30 a 14.30 hodin. Návštěvu je vhodné dohodnout telefonicky na čísle: 518 357 293. Vyhlídková věž je přístupna jen při dobrém počasí se stejnou vstupenkou jako na prohlídku s průvodcem.

Jubilejní 60. návštěvní sezóna bude letos zahájena prvního jarního dne, tady v sobotu 21. března.  V tom období bude možné si jako součást výstupu na vyhlídkovou věž v Malé galerii prohlédnout  výstavu kreseb a obrazů Hany Olivové s názvem  Ticho ve větru Valů.

K návštěvě hradiště, uvedených pořadů i akcí během celého roku 2020, v němž si připomenete 60. výročí zahájení muzejní činnosti na hradišti Mikulčice – Valy, již nyní srdečně zvou pracovníci památníku.