Hlavní strana - Praktické informace

Na Velehrad lze putovat po vyznačených stezkách

Na Velehrad lze putovat po vyznačených stezkách

12.11.18 8:58 - 30.09.19

V terénu nejsou budovány a značeny nové stezky, jednotlivá místy cyrilometodějské stezky jsou propojujeny trasami, které jsou již vyznačeny v ČR Klubem českých turistů. Stávající turistické značení je na rozcestnících doplňováno trvanlivou nálepkou se symbolem cyrilometodějské stezky. Stejný postup je navržen i na Slovensku.  Na rozdíl od tras Svatojakubské cesty, vedoucí do Santiaga de Compostella, které jsou výlučně jednosměrné, jsou cyrilometodějské stezky značeny obousměrně v souladu s tradicí turistického značení v ČR. 

Trasy vyznačené v roce 2018

  1. Pustevny – Rožnov p. Radhoštěm – Brňov – Rajnochovice – Svatý Hostýn – hrad Lukov - Zlín-Štípa – Napajedla – Velehrad, 133 km. https://mapy.cz/s/2tFb4. Zde je trasa již obousměrně vyznačena z Hradu Lukova až na Velehrad obousměrně.
  2. Trasa Vranov (okr. Brno -venkov)  – Křtiny – Rousínov – Bučovice – Bohuslavice - Buchlov – Velehrad, 98 km. https://mapy.cz/s/2Uarz. Aktuálně  je obousměrně  vyznačena celá trasa přes pohoří Chřiby do Velehradu.
  3. Trasa Žítková – Bojkovice – Luhačovice – Uherské Hradiště – Velehrad, 86 km. https://mapy.cz/s/2r0YY. Na tuto trasu se v Žítkové napojí 21 km dlouhý úsek ze slovenské Skalky na Váhom.