Hlavní strana - Aktuality

Po stopách věrozvěstů: Cyrilometodějské trasy

Po stopách věrozvěstů: Cyrilometodějské trasy

25.09.20 8:00 - 31.10.20

Vydejte se na Velehrad, vydejte se poznávat krásy České republiky i příhraničí. Třeba právě po dálkových značených trasách Klubu českých turistů - po cyrilometodějských trasách.

Jedna ze čtyř dálkových cyrilometodějských tras na věhlasné poutní místo Velehrad vede i přes Rožnov pod Radhoštěm. Trasa začíná kousek za hranicemi v Polsku u města Wisla, dále vede ve směru Jablunkov - Bílá - Pustevny - Radhošť - Rožnov p. R. - Svatý Hostýn - Zlín a Velehrad. Trasa měří celkem 203 kilometrů. Směrovky KČT jsou podél těchto tras označeny nálepkou se symbolem věrozvěstů Cyrila a Metoděje, ale orientovat v terénu se dá i prostřednictvím mapového portálu mapy.cz, kde jsou značené turistické trasy zaneseny pod názvem Cyrilometodějská stezka.

V České republice bylo vyznačeno již přes 450 kilometrů cyrilometodějských tras. Pasy a mapy, informační materiály ke stezkám si lze vyžádat ve vybraných infocentrech nebo na zlínském sekretariátu sdružení Cyrilometodějské stezky ve 22. budově továrního areálu. Pokud do pasu nasbírají turisté-poutníci alespoň tři razítka podél trasy a ujdou pěšky alespoň doporučených 15 kilometrů, mohou dostat ve velehradském informačním centru pamětní list jako upomínku vykonané cesty.

Podrobné informace včetně seznamu InfoPointů jsou na stránce www.putujmebezhranic.cz.  Fotografie k Cyrilometodějské stezce najdete zde.