Hlavní strana - Aktuality

Dny lidí dobré vůle - letos pouze s místenkou

Dny lidí dobré vůle - letos pouze s místenkou

04.07.20 0:00 - 05.07.20

Ve dnech 4. a 5. července ožívá Velehrad tradičními cyrilometodějskými oslavami. V letošním roce vzhledem k opatřením v omezeném režimu – pouze s místenkou jak na benefiční koncert, tak na slavnostní bohoslužbu. 

Celý poutní areál bude muset být z důvodu kapacitních opatření uzavřen. Každoroční aktivity pro rodiny ani setkání vozíčkářů se tak letos konat nemohou. Během letošních oslav nečekejte na Velehradě žádné atrakce, stánky ani parkovací plochy. Organizována nebudou ani záchytná parkoviště a kyvadlová doprava na Velehrad, jako tomu bývá při tradičním průběhu Dnů lidí dobré vůle.

Benefiční koncert ale budou moci zhlédnout všichni, a to díky přímému přenosu Českou televizí a Českým rozhlasem.  

Hudební hostitel Večera lidí dobré vůle Jiří Pavlica s Hradišťanem si na velehradské pódium pozve Miroslava Žbirku, děti základních uměleckých škol nebo Pěvecký sbor Stojanova gymnázia. Výtěžek z letošního ročníku poputuje na pomoc lidem, kteří kvůli koronavirové pandemii přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Vybrané peníze budou použity na přímou pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova, opuštěným nebo starým lidem.  

Místenky na tradiční akci dostanou především lidé, kteří během jarní pandemie „bojovali v první linii“. Pozvánku tedy obdrží záchranáři, lékaři a sestry, hasiči, vojáci, policisté, dobrovolníci či pracovníci charit. Snahou organizátorů je vyčlenit a zajistit také místa pro tradiční poutníky - mohou se prostřednictvím formuláře přihlásit, dle přijetí přihlášek je budou organizátoři kontaktovat. Místenek bude tolik, kolik umožní aktuální vládní nařízení. Budou platit jak pro večerní koncert 4. července, tak pro poutní bohoslužbu 5. července.